O nas

BIURO PROJEKTOWE JERZY SEROKA

istnieje od 1 listopada 2007roku. Właścicielem jest mgr inż. arch. Jerzy Seroka. Absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Pracę dyplomową – Projekt stadionu piłkarskiego przy ul. Traugutta 29 obronił z wynikiem bardzo dobrym. Na początku drogi architektonicznej pracował w firmie developerskiej Orlex w Wejherowie, współpracował przez blisko 3 lata z paryską pracownią architektoniczną, a następnie od 2007 roku pracuje pod własną firmą. W czasie pandemii  przeprowadził skutecznie procesy budowlane dla firmy 7rSA – obiekty magazynowe (12.000mkw, 55.000mkw) – zakończone pozwoleniem na budowę – obecnie użytkowane.

Do największych sukcesów należy wygranie konkursu na projekt Klasztoru Karmelitów Bosych w Zwoli. Obiekt jest realizowany od 2012 roku. Prace trwają.

Na swoim koncie Biuro może pochwalić się wieloma procesami projektowymi skutecznie zakończonych realizacją. 

Dziś w dobie cyfryzacji firma prowadzi proces sprawnie używając najnowszych narzędzi elektronicznych m.in. najnowocześniejsze oprogramowanie typu BIM, stosując się do ekologicznych trendów. Jerzy Seroka to Certyfikowany Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego z certyfikatem z PassivHaus Institut Darmstadt.

Projekty wykonujemy jako elektroniczne – z podpisami elektronicznymi i zaufanymi, dlatego możemy obsługiwać klientów, którzy są właściwie wszędzie gdzie mają dostęp do Internetu. Procedury urzędowe obsługujemy elektronicznie – nie drukujemy ton papieru – dzięki temu nie tworzymy niepotrzebnych śmieci przy wszelkiego rodzaju poprawkach zmianach czy to na etapie projektu czy procedur. Oszczędzamy czas i pieniądze a także dajemy możliwość aby na budowie zawsze był projekt w oryginale.

Proces którym się zajmujemy składa się z części:

Analiza możliwości zabudowy przed zakupem działki – jeśli zamierzają państwo kupić działkę dokonamy wstępnej analizy, powiemy co robić

Wstępna koncepcja

Rozmowy/konsultacje

Decyzja o zakupie

Materiały do wniosków lokalizacyjnych

Decyzje o warunkach zabudowy i lokalizacji celu publicznego

Wykonanie projektu do pozwolenia na budowę (Projekt Zagospodarowania Terenu – PZTProjekt Architektoniczno-Budowlany)

Wykonanie projektu do rozpoczęcia budowy – (Projekt Techniczny)

Wykonanie projektu do prowadzenia prac budowalnych (Projekt Wykonawczy)

Pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji

Wykonanie prac aranżacyjnych (Projekt Aranżacji Wnętrz)

Nadzór nad pracami aranżacyjnymi

To Inwestor – Zamawiający – decyduje w jakim zakresie wykonamy zamówienie. Świadomy korzyści klient decyduje się na całość.